MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı :Moca Trend Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
Adresi : Mehmet Nesih Özmen Mah. Savaş Cad. No:14 Çınar İş Merkezi Kat:2

Telefon :05306444751

Fax : - 
E-Mail:[email protected]

1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı : {TESLIMATALICI}
Adresi:{TESLIMATADRES}
Telefon:{TESLIMATTELEFON}
E-Mail:{TESLIMATEPOSTA}

 
MADDE 2- KONU

İşbu Sözleşmenin Konusu, ALICI'nın SATICI'ya Ait Moca Trend Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi İnternet Sitesinden Elektronik Ortamda Siparişini Yaptığı Aşağıda Nitelikleri Ve Satış Fiyatı Belirtilen Ürünün Satışı Ve Teslimi İle İlgili Olarak 4077 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun Ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas Ve Usulleri Hakkında Yönetmelik Hükümleri Gereğince Tarafların Hak Ve Yükümlülüklerinin Saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih : {TARIH}

Ürün Adı 

Adet 

Toplam Ürün Tutarı 

     


Ürünlerin Cinsi Ve Türü,Miktarı,Marka/Modeli Rengi Satış Bedeli Yukarıda Belirtildiği Gibidir.
 
Ödeme Şekli: {ODEMETIPI}
Teslimat Adresi: {TESLIMATADRES}
{ODEMETIPI} İle Toplam {ODENENTUTAR}

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 

ALICI, {FIRMAUNVAN} İnternet Sitesinde Sözleşme Konusu Ürünün Temel Nitelikleri, Satış Fiyatı Ve Ödeme Şekli İle Teslimata İlişkin Ön Bilgileri Okuyup Bilgi Sahibi Olduğunu Ve Elektronik Ortamda Gerekli Teyidi Verdiğini Beyan Eder.
Sözleşme Konusu Ürün, Yasal 3 Günlük Süreyi Aşmamak Koşulu İle Her Bir Ürün İçin ALICI'nın Yerleşim Yerinin Uzaklığına Bağlı Olarak İnternet Sitesinde Ön Bilgiler İçinde Açıklanan Süre İçinde ALICI Veya Gösterdiği Adresteki Kişi/Kuruluşa Teslim Edilir.
Sözleşme Konusu Ürün, ALICI'dan Başka Bir Kişi/Kuruluşa Teslim Edilecek İse, Teslim Edilecek Kişi/Kuruluşun Teslimatı Kabul Etmemesininden SATICI Sorumlu Tutulamaz.
SATICI, Sözleşme Konusu Ürünün Sağlam, Eksiksiz, Siparişte Belirtilen Niteliklere Uygun Ve Varsa Garanti Belgeleri Ve Kullanım Klavuzları İle Teslim Edilmesinden Sorumludur.
Sözleşme Konusu Ürünün Teslimatı İçin İşbu Sözleşmenin İmzalı Nüshasının SATICI'ya Ulaştırılmış Olması Ve Bedelinin ALICI'nın Tercih Ettiği Ödeme Şekli İle Ödenmiş Olması Şarttır. Herhangi Bir Nedenle Ürün Bedeli Ödenmez Veya Banka Kayıtlarında İptal Edilir İse, SATICI Ürünün Teslimi Yükümlülüğünden Kurtulmuş Kabul Edilir.
Ürünün Tesliminden Sonra ALICI'ya Ait Kredi Kartının ALICI'nın Kusurundan Kaynaklanmayan Bir Şekilde Yetkisiz Kişilerce Haksız Veya Hukuka Aykırı Olarak Kullanılması Nedeni İle İlgili Banka Veya Finans Kuruluşun Ürün Bedelini SATICI'ya Ödememesi Halinde, ALICI'nın Kendisine Teslim Edilmiş Olması Kaydıyla Ürünün 3 Gün İçinde SATICI'ya Gönderilmesi Zorunludur. Bu Takdirde Nakliye Giderleri ALICI'ya Aittir.
SATICI Mücbir Sebepler Veya Nakliyeyi Engelleyen Hava Muhalefeti, Ulaşımın Kesilmesi Gibi Olağanüstü Durumlar Nedeni İle Sözleşme Konusu Ürünü Süresi İçinde Teslim Edemez İse, Durumu ALICI'ya Bildirmekle Yükümlüdür. Bu Takdirde ALICI Siparişin İptal Edilmesini, Sözleşme Konusu Ürünün Varsa Emsali İle Değiştirilmesini, Ve/Veya Teslimat Süresinin Engelleyici Durumun Ortadan Kalkmasına Kadar Ertelenmesi Haklarından Birini Kullanabilir. ALICI'nın Siparişi İptal Etmesi Halinde Ödediği Tutar 10 Gün İçinde Kendisine Nakten Ve Defaten Ödenir.
Garanti Belgesi İle Satılan Ürünlerden Olan Veya Olmayan Ürünlerin Arızalı Veya Bozuk Olanlar, Garanti Şartları İçinde Gerekli Onarımın Yapılması İçin SATICI'ya Gönderilebilir, Bu Takdirde Kargo Giderleri SATICI Tarafından Karşılanacaktır.


MADDE 5- CAYMA HAKKI


ALICI, Sözleşme Konusu Ürürünün Kendisine Veya Gösterdiği Adresteki Kişi/Kuruluşa Tesliminden İtibaren 7 Gün İçinde Cayma Hakkına Sahiptir. Cayma Hakkının Kullanılması İçin Bu Süre İçinde SATICI'ya Faks, Email Veya Telefon İle Bildirimde Bulunulması Ve Ürünün 6. Madde Hükümleri Çercevesinde Kullanılmamış Olması Şarttır. Bu Hakkın Kullanılması Halinde, 3. Kişiye Veya ALICI'ya Teslim Edilen Ürünün SATICI'ya Gönderildiğine İlişkin Kargo Teslim Tutanağı Örneği İle Fatura Aslının İadesi Zorunludur.( (İade Edilmek İstenen Ürünün Faturası Kurumsal İse, İade Ederken Kurumun Düzenlemiş Olduğu İade Faturası İle Birlikte Gönderilmesi Gerekmektedir. Faturası Kurumlar Adına Düzenlenen Sipariş İadeleri İADE FATURASI Kesilmediği Takdirde Tamamlanamayacaktır.) Bu Belgelerin Ulaşmasını Takip Eden 7 Gün İçinde Ürün Bedeli ALICI'ya İade Edilir. Fatura Aslı Gönderilmez İse KDV Ve Varsa Sair Yasal Yükümlülükler İade Edilemez.

385 Sıra No'lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nin 4. Maddesi Uyarınca İade İşlemlerinin Yapılabilmesi İçin Tarafınıza Gönderilmiş Olan Faturanın Alt Kısmına Açılacak İade Bölümüne Eksiksiz Olarak Adınızı, Soyadınızı, Adresinizi Yazmanız, İade Edilen Mala İlişkin Cins, Miktar, Birim Fiyat Ve Tutarı Da Belirttikten Sonra İmzalayıp Tarafımıza Ürün İle Birlikte Geri Göndermeniz Gerekmektedir.

Alıcı Tarafından Sipariş Edilmeyen Malın Teslimi Veya Hizmetin Sunulması Durumunda, Ürünün Kullanılması Veya Hizmetin Tüketilmesine İlişkin Durumlar Saklı Kalmak Kaydıyla, Satıcı, Alıcı'ya Karşı Herhangi Bir Talepte Bulunamaz.

 

 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


Niteliği İtibarıyla İade Edilemeyecek Ürünler, Tek Kullanımlık Ürünler, Kopyalanabilir Yazılım Ve Programlar, Hızlı Bozulan Veya Son Kullanım Tarihi Geçen Ürünler İçin Cayma Hakkı Kullanılamaz. Aşağıdaki Ürünlerde Cayma Hakkının Kullanılması, Ürünün Ambalajının Açılmamış, Bozulmamış Ve Ürünün Kullanılmamış Olması Şartına Bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal İşletim Sitemi Kurulduktan Sonra İade Alınmayacaktır.)
-Her Türlü Yazılım Ve Programlar
-DVD, VCD, CD Ve Kasetler
-Bilgisayar Ve Kırtasiye Sarf Malzemeleri (Toner, Kartuş, Şerit V.B)
-Hür Türlü Kozmetik Ürünleri
-Telefon Kontör Siparişleri

 

 

MADDE 7- ÜRÜNÜN TESLİMAT ŞEKLİ VE KARGO ÜCRETİ

 

Teslimat Kargo Şirketi Aracılığı İle Alıcının Yukarıda Belirtilen Adresinde Elden Teslim Şeklindedir.  Teslim Anında Alıcının Adresinde Bulunmaması Durumunda Dahi Satıcı Edimini Tam Ve Eksiksiz Olarak Yerine Getirmiş Olarak Kabul Edilecektir.  Bu Nedenle, Alıcının Ürünü Geç Teslim Almasından Kaynaklanan Her Türlü Zarar İle Ürünün Kargo Şirketinde Beklemiş Olması Ve/Veya Kargonun Satıcı'ya Geri İade Edilmesinden Dolayı Da Oluşan Giderler De Alıcı'ya Aittir.

Paketleme, Kargo Ve Teslim Masrafları Alıcı Tarafından Karşılanmaktadır. 

 

 

MADDE 8- TESLİMAT KOŞULLARI 

 

Siparişleriniz, Alındıktan Sonra Kargoya Teslim Edilir. Kargo Şirketi Tarafından 16:00 Ya Kadar Verilen Siparişler İl İçindeyse Aynı Gün Teslim Edilir.Saat 16:00 Dan Sonra Verilen Siparişler 1 Gün Sonra Kargo Şirketine Verilip,Tarafınıza 1-3 İş Günü İçerisinde Teslim Edilir. Ürün Stoklarımız Kalmamış İse Müşteri Hizmetleri Tarafından Bilgilendirilerek İptal Veya Değişim İşlemleri Yapılmaktadır.

Tarafımızdan Kaynaklanan Bir Aksilik Olması Halinde İse Size Üyelik Bilgilerinizden Yola Çıkılarak Haber Verilecektir. Bu Yüzden Üyelik Bilgilerinizin Eksiksiz Ve Doğru Olması Önemlidir. Bayram Ve Pazar Günlerinde Teslimat Yapılmamaktadır.

Seçtiğiniz Ürünlerden Herhangi Birinin Stokta Mevcut Olmaması Durumunda Konu İle İlgili Size Bilgi Verilecek Ve Ürünün İlk Stoklara Gireceği Tarih Tarafınıza Bildirilecektir.

Enderde Olsa Tüketicinin Aynı Ürünü Alması Söz Konusudur Ve Ürün Stoklarda Tükenmektedir. Bu Durum Da; Ödemesini İnternet Üzerinden Yaptınız Ürün Eğer Stoklarımızda Kalmamış İse En Az 3 (Üç) Gün En Fazla 15 (On) Gün Bekleme Süresi Vardır. Ürün Bu Tarihleri Arasında Tüketiciye Verilemez İse Yaptığı Ödeme Kendisine İade Edilir.

 

 

MADDE 9- ÜRÜN BEDELİNİN İADE PROSEDÜRÜ

 

Alışveriş Kredi Kartı İle Ve Taksitli Olarak Yapılmışsa;

Alıcının Cayma Hakkını Kullandığı Durumlarda Ya Da Siparişe Konu Olan Ürünün Çeşitli Sebeplerle Tedarik Edilememesi Veya Hakem Heyeti Veya Tüketici Mahkemesi Kararı İle Tüketiciye Bedel İadesine Karar Verilmesi Durumlarda, Satıcı Bankaya İade Bedelini Tek Seferde Ödemektedir. 

Kredi Ya Da Hesap Kartı İle Alınmış Mal Ve Hizmetin İadesi Durumunda Satıcı Alıcı'ya Nakit Para İle Ödeme Yapamaz.  Alıcı, Bu Prosedürü Okuduğunu Ve Kabul Ettiğini Beyan Ve Taahhüt Eder.

Alışveriş Kapıdan Ödeme İle Ya Da Havale/EFT Ödeme Seçenekleriyle Yapılmışsa;

Bu Durumda İade Alıcının Belirttiği Hesaba, Hesabın Fatura Adresindeki Kişinin Adına Olması Şartıyla Havale/EFT Şeklinde Yapılacaktır

Ödemenizi Debit Kart İle Gerçekleştirdiyseniz, Tek Çekim Olan İşleminiz Banka Hesabınıza Havale /Eft Yoluyla 7 İş Günü İçerisinde İade Edilir

Kapıda Ödeme Seçeneği İle Ödeme Yaptıysanız Tarafımıza İleteceğiniz IBAN Numarasına 7 İş Günü İçerisinde İade Edilir.

İade Ve Değişimde Kargo Ücreti Gidiş Ve Geliş Olarak Alıcıya Aittir.Karşı Ödemeli Gönderdiğiniz Kargolarınız İçeride Ki Bakiyenizden Düşülecektir.

 

 

MADDE 10- ÖZEL ŞARTLAR 

 

Outlet İndirimli Ürünlerde Yapılan Alışverişlerde İade Ve Değişim Yapılmamaktadır.

 

 

MADDE 11- YÜRÜRLÜLÜK

 

ALICI, Site Üzerinden Verdiği Siparişe Ait Ödemeyi Gerçekleştirdiğinde İşbu Sözleşmenin Tüm Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır. SATICI, Siparişin Gerçekleşmesi Öncesinde İşbu Sözleşmenin Sitede ALICI Tarafından Okunup Kabul Edildiğine Dair Onay Alacak Şekilde Gerekli Yazılımsal Düzenlemeleri Yapmakla Yükümlüdür.

ALICI, www.mocatrend.com.tr İnternet Sitesi Üzerinden Verdiği Siparişe Ait Ödemeyi Gerçekleştirdiğinde İşbu Sözleşmenin Tüm Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır. 12(On İki) Maddeden İbaret Bu Sözleşme, Taraflarca Okunarak, [Fatura-Tarihi] Tarihinde, ALICI Tarafından Elektronik Ortamda Onaylanmak Suretiyle Akdedilmiş Ve Yürürlüğe Girmiştir

 

 

MADDE 12- YETKİLİ MAHKEMEİşbu Sözleşmenin Uygulanmasında, Sanayi Ve Ticaret Bakanlığınca İlan Edilen Değere Kadar Tüketici Hakem Heyetleri İle ALICI'nın Veya SATICI'nın Yerleşim Yerindeki Tüketici Mahkemeleri Yetkilidir.

Siparişin Gerçekleşmesi Durumunda ALICI İşbu Sözleşmenin Tüm Koşullarını Kabul Etmiş Sayılır.

SATICI

Moca Trend Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

ALICI

{TESLIMATALICI}