ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

 

GARANTİ


Garanti Belgesi İle Satılan Ürünlerden Olan Veya Olmayan Ürünlerin Arızalı Veya Bozuk Olanlar, Garanti Şartları İçinde Gerekli Onarımın Yapılması İçin SATICI'ya Gönderilebilir, Bu Takdirde Kargo Giderleri SATICI Tarafından Karşılanacaktır.


 CAYMA HAKKI


ALICI, Sözleşme Konusu Ürürünün Kendisine Veya Gösterdiği Adresteki Kişi/Kuruluşa Tesliminden İtibaren 7 Gün İçinde Cayma Hakkına Sahiptir. Cayma Hakkının Kullanılması İçin Bu Süre İçinde SATICI'ya Faks, Email Veya Telefon İle Bildirimde Bulunulması Ve Ürünün 6. Madde Hükümleri Çercevesinde Kullanılmamış Olması Şarttır. Bu Hakkın Kullanılması Halinde, 3. Kişiye Veya ALICI'ya Teslim Edilen Ürünün SATICI'ya Gönderildiğine İlişkin Kargo Teslim Tutanağı Örneği İle Fatura Aslının İadesi Zorunludur.( (İade Edilmek İstenen Ürünün Faturası Kurumsal İse, İade Ederken Kurumun Düzenlemiş Olduğu İade Faturası İle Birlikte Gönderilmesi Gerekmektedir. Faturası Kurumlar Adına Düzenlenen Sipariş İadeleri İADE FATURASI Kesilmediği Takdirde Tamamlanamayacaktır.) Bu Belgelerin Ulaşmasını Takip Eden 7 Gün İçinde Ürün Bedeli ALICI'ya İade Edilir. Fatura Aslı Gönderilmez İse KDV Ve Varsa Sair Yasal Yükümlülükler İade Edilemez.

385 Sıra No'lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nin 4. Maddesi Uyarınca İade İşlemlerinin Yapılabilmesi İçin Tarafınıza Gönderilmiş Olan Faturanın Alt Kısmına Açılacak İade Bölümüne Eksiksiz Olarak Adınızı, Soyadınızı, Adresinizi Yazmanız, İade Edilen Mala İlişkin Cins, Miktar, Birim Fiyat Ve Tutarı Da Belirttikten Sonra İmzalayıp Tarafımıza Ürün İle Birlikte Geri Göndermeniz Gerekmektedir.

Alıcı Tarafından Sipariş Edilmeyen Malın Teslimi Veya Hizmetin Sunulması Durumunda, Ürünün Kullanılması Veya Hizmetin Tüketilmesine İlişkin Durumlar Saklı Kalmak Kaydıyla, Satıcı, Alıcı'ya Karşı Herhangi Bir Talepte Bulunamaz.

Tüketici, ön bilgilendirmede kararlaştırılması ve satıcının öngördüğü taşıyıcı ile iadesinde tutarına yer verilmesi halinde teslim masraflarını geçmemek üzere iade masrafını karşılamakla yükümlüdür. Ancak, tüketiciye teslim edilen malın kanunun 8 inci maddesi kapsamında ayıplı olması durumunda tüketici iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamaz. Tüketicinin talep etmesi halinde iade masrafı, kendisine iade edilecek mal veya hizmet bedeli ile teslimat masraflarından mahsup edilebilir.

 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


Niteliği İtibarıyla İade Edilemeyecek Ürünler, Tek Kullanımlık Ürünler, Kopyalanabilir Yazılım Ve Programlar, Hızlı Bozulan Veya Son Kullanım Tarihi Geçen Ürünler İçin Cayma Hakkı Kullanılamaz. Aşağıdaki Ürünlerde Cayma Hakkının Kullanılması, Ürünün Ambalajının Açılmamış, Bozulmamış Ve Ürünün Kullanılmamış Olması Şartına Bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal İşletim Sitemi Kurulduktan Sonra İade Alınmayacaktır.)
-Her Türlü Yazılım Ve Programlar
-DVD, VCD, CD Ve Kasetler
-Bilgisayar Ve Kırtasiye Sarf Malzemeleri (Toner, Kartuş, Şerit V.B)
-Hür Türlü Kozmetik Ürünleri
-Telefon Kontör Siparişleri

 

ÜRÜNÜN TESLİMAT ŞEKLİ KARGO VE KARGO ÜCRETİ

 

Satıcı Anlaşmış Olduğu Kargo Şirketini Alıcıya Sunmak Zorundadır.Alıcı www.mocatrend.com.tr Üzerinden oluşturmuş Olduğu Siparişlerde Satıcının Sunmuş Olduğu Kargo Firmasını Kendisi Seçer.Satıcı Alıcının Seçmiş Olduğu Kargo Firmasına Alıcının Talebi Olmaksızın Müdahele Ve Düzeltme Yapamaz.Sadece Alıcının İsteği Ve Talebi Üzerine Müdahale edebilir.

Teslimat Kargo Şirketi Aracılığı İle Alıcının Yukarıda Belirtilen Adresinde Elden Teslim Şeklindedir.  Teslim Anında Alıcının Adresinde Bulunmaması Durumunda Dahi Satıcı Edimini Tam Ve Eksiksiz Olarak Yerine Getirmiş Olarak Kabul Edilecektir.  Bu Nedenle, Alıcının Ürünü Geç Teslim Almasından Kaynaklanan Her Türlü Zarar İle Ürünün Kargo Şirketinde Beklemiş Olması Ve/Veya Kargonun Satıcı'ya Geri İade Edilmesinden Dolayı Da Oluşan Giderler De Alıcı'ya Aittir.Paketleme, Kargo Ve Teslim Masrafları Alıcı Tarafından Karşılanmaktadır.

 

TESLİMAT KOŞULLARI 

 

Siparişleriniz, Alındıktan Sonra Kargoya Teslim Edilir. Kargo Şirketi Tarafından 16:00 Ya Kadar Verilen Siparişler İl İçindeyse Aynı Gün Teslim Edilir.Saat 16:00 Dan Sonra Verilen Siparişler 1 Gün Sonra Kargo Şirketine Verilip,Tarafınıza 1-3 İş Günü İçerisinde Teslim Edilir. Ürün Stoklarımız Kalmamış İse Müşteri Hizmetleri Tarafından Bilgilendirilerek İptal Veya Değişim İşlemleri Yapılmaktadır.

Tarafımızdan Kaynaklanan Bir Aksilik Olması Halinde İse Size Üyelik Bilgilerinizden Yola Çıkılarak Haber Verilecektir. Bu Yüzden Üyelik Bilgilerinizin Eksiksiz Ve Doğru Olması Önemlidir. Bayram Ve Pazar Günlerinde Teslimat Yapılmamaktadır.

Seçtiğiniz Ürünlerden Herhangi Birinin Stokta Mevcut Olmaması Durumunda Konu İle İlgili Size Bilgi Verilecek Ve Ürünün İlk Stoklara Gireceği Tarih Tarafınıza Bildirilecektir.

Enderde Olsa Tüketicinin Aynı Ürünü Alması Söz Konusudur Ve Ürün Stoklarda Tükenmektedir. Bu Durum Da; Ödemesini İnternet Üzerinden Yaptınız Ürün Eğer Stoklarımızda Kalmamış İse En Az 3 (Üç) Gün En Fazla 15 (On) Gün Bekleme Süresi Vardır. Ürün Bu Tarihleri Arasında Tüketiciye Verilemez İse Yaptığı Ödeme Kendisine İade Edilir.

 

ÜRÜN BEDELİNİN İADE PROSEDÜRÜ

 

Alışveriş Kredi Kartı İle Ve Taksitli Olarak Yapılmışsa;

Alıcının Cayma Hakkını Kullandığı Durumlarda Ya Da Siparişe Konu Olan Ürünün Çeşitli Sebeplerle Tedarik Edilememesi Veya Hakem Heyeti Veya Tüketici Mahkemesi Kararı İle Tüketiciye Bedel İadesine Karar Verilmesi Durumlarda, Satıcı Bankaya İade Bedelini Tek Seferde Ödemektedir. 

Kredi Ya Da Hesap Kartı İle Alınmış Mal Ve Hizmetin İadesi Durumunda Satıcı Alıcı'ya Nakit Para İle Ödeme Yapamaz.  Alıcı, Bu Prosedürü Okuduğunu Ve Kabul Ettiğini Beyan Ve Taahhüt Eder.

Alışveriş Kapıdan Ödeme İle Ya Da Havale/EFT Ödeme Seçenekleriyle Yapılmışsa;

Bu Durumda İade Alıcının Belirttiği Hesaba, Hesabın Fatura Adresindeki Kişinin Adına Olması Şartıyla Havale/EFT Şeklinde Yapılacaktır

Ödemenizi Debit Kart İle Gerçekleştirdiyseniz, Tek Çekim Olan İşleminiz Banka Hesabınıza Havale /Eft Yoluyla 14 İş Günü İçerisinde İade Edilir

Kapıda Ödeme Seçeneği İle Ödeme Yaptıysanız Tarafımıza İleteceğiniz IBAN Numarasına 14 İş Günü İçerisinde İade Edilir.

İade Ve Değişimde Kargo Ücreti Gidiş Ve Geliş Olarak Alıcıya Aittir.Karşı Ödemeli Gönderdiğiniz Kargolarınız İçeride Ki Bakiyenizden Düşülür.

 

ÖZEL ŞARTLAR 

 

Outlet İndirimli Ürünlerde Yapılan Alışverişlerde İade Yapılamamaktadır.Sadece Değişim Yapılmaktadır.

Abiye İade/Değişim İşlemi, Ürün Elinize Ulaştıktan Sonra 24 Saat İçinde Ürünü Kargolamanız Durumunda Geçerlidir.

Defolu Ürün,Hatalı Ürün,Sorunlu Ürün vb. Durumlarda Herhangi Bir Kargo Bedeli Sağlanmamakta ve Ek Ücret Yansıtılmamaktadır.Gerekli İncelemeler Yapıldıktan Sonra Değişim ve İade Sağlanmaktadır.

 

ANLAŞMALI KARGOLARIN KARGO KODLARI VE KARGO ÜCRETİ

 

İade Ve Değişim İşlemine Gönderilen Ürünlerin Kargo Ücretleri,Kargo Kodları Üzerinden İndirimli Gönderim Sağlamak İçin Kullanılmaktadır ,Kargo Kodları Üzerinden Ücretsiz İade Ve Değişim Sağlanamaz.

Sadece İndirimli Değişim Ve İade Sağlanmaktadır.

 

 

ÜRÜN İADESİ VE DEĞİŞİMİ İÇİN DESTEK ALANA

 

E - Mail Adresi : [email protected]          Whatsapp Danışma Hattı : +90 530 644 47 51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR